איך ניתן להקטין תמונות מבלי לפגוע באיכות שלהן?

רגע לפני שאתם משתמשים בכלי החינמי הראשון שאתם נתקלים בו, יהיה חשוב לבדוק אם הקטנת התמונה שלכם תפגע באיכות המקורית שבה התמונה צולמה. כל מה שצריך לדעת על הקטנת תמונה בחינם, כולל הקטנות לרשתות החברתיות.

אנחנו חיים בעידן שבו הכול מתועד, ולא רק זה, אנחנו נהנים לתעד את עצמנו באופנים הכי מחמיאים שקיימים. מעבר לכך שאנשים רבים משתמשים כיום באפליקציות שמשדרגות בעזרת פילטרים את התמונות, גם לפעמים יש את הצורך להקטין תמונה ולהתאים אותה לשלל צרכים דיגיטליים. אז, כיצד עושים את זה בלי לפגוע באיכות? במאמר זה נספק לכם את כל המידע הרלוונטי ל-2020, כולל טיפים שיגרמו לאתר האינטרנט שלכם להיטען מהר יותר כתוצאה מהקטנת התמונות באתר.

הקטנה של תמונות – עד כמה אפשר להקטינן מבלי לפגוע באיכות? 

בין אם אתם מעוניינים להקטין תמונות בכדי להתאימן לרשתות החברתיות, או שמא אתם מקדמי אתרים שמעוניינים להאיץ את מהירות טעינת הדפים באתר, כדאי לעשות איך עושים את זה. נפח התמונות שאתם מעלים לאתר שלכם, ובכלל המדיה המפורסמת בו, משפיעים באופן ישיר על המהירות שבה דפי האתר שלכם נטענים.

אחת הדרכים להאיץ את המהירות הזאת היא בעזרת הקטנת תמונות באתר האינטרנט. לרוב, אתם תוכלו לצמצם את נפח התמונה עד כדי 30% בממוצע, בעוד שהאיכות של התמונה לא תיפגע, או לפחות לא תיפגע באופן מאוד משמעותי.

כלים חינמיים מומלצים להקטנת תמונה

אתם מוזמנים להכיר כלים חינמיים מסוגים כאלו ואחרים, שאת כולם ניתן כמובן למצוא אונליין. אחד הכלים שאנחנו אישית ממליצים עליו וגם נוהגים להשתמש בו, הוא הכלי הנקרא KRAKEN. מדובר בכלי חינמי לחלוטין שניתן לדחוס אליו תמונות מפורמטים רבים, כולל הפורמטים הכי נפוצים של GIF, JPEG, PNG ועוד.

לא רק שהשירות הזה הוא חינמי, התהליך של הקטנת תמונות מתבצע מאוד מהר בכלי זה. כמובן, במקביל ישנם כלים נוספים ולא פחות מוצלחים, כמו למשל TINYPNG, PUNYPNG, JPEGMINI (צריך לבצע DOWNLOAD בשבילה) ועוד. בנקודה זו, כשהזכרנו את היישום שנקרא JPEGMINI, נזכיר שחשוב להבדיל בין יישומים שולחנים ליישומים אונליין.

להקטין תמונה אונליין או להוריד יישומון שולחני?

לרוב, יישומים שאתם מורידים (DOWNLOAD) למחשב ואולי אפילו משלמים עליהם כסף, יהיו איכותיים יותר. כמובן, זהו לא כלל אצבע, מכיוון שיש גם יישומי אונליין איכותיים. אבל בואו נגיד ככה, אם ליישום הקטנת תמונות מסוים יש הורדות מרובות ואנשים גם משלמים עליו כסף, כנראה שיש סיבה לכך.

לרוב, הסיבה לכך תהיה שמירת האיכות של התמונה המקורית לאחר ההקטנה. בכל מקרה, בין אם אתם מקטינים תמונה לשימושכם האישי או לשימוש באתר שלכם, הקפידו לעשות זאת נכון ותוך 0 פגיעה באיכות התמונה. בסופו של דבר, האיכות חשובה לא פחות מאשר האצת מהירות טעינת הדפים באתר. בהצלחה!

אני מעוניין בעריכת תמונה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)